[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Andys
    Elegance
    • 2007
    • 762

    Zamieszczone przez Maicroft
    Do mnie ida biala i pomarancza
    Jakie sprężyny masz teraz (sorry, jeśli już wcześniej pisałeś)?
    Pozdrawiam,
    Andys

    Komentarz

    • kowal 2002
      RS
      S_OCP Member
      • 2006
      • 5161

      Zamieszczone przez Maicroft
      Do mnie ida biala i pomarancza
      Dałem takie do 1.9 BXE i tył poszedł w górę z 375 na 400. Zobaczymy ile będzie po ułożeniu, ale koleś, który nim jeździ od nowości jest w szoku jaka jest teraz różnica w prowadzeniu auta ( myślał, że wymieniłem mu cała zawiechę z przodu i z tyłu ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz

      • szand
        Classic
        • 2011
        • 16

        To dokończę co u mnie,
        Wróciłem po drugiej już reklamacji i jak już wcześniej pisałem dołożyli dodatkowe sprężyny,
        401 i 404 mm. kazałem sobie wpisać do książki serwisowej że dodatkowe sprężyny montowane są zgodnie z decyzją SAP.



        pierwsze sprężyny jakie założyli przy pierwszej reklamacji 1 biala 3 żółte.
        Załączone pliki

        Komentarz

        • fajny52
          Ambiente
          • 2008
          • 202

          szand też mam założone takie dodatkowe niebieskie spręzyny.

          Komentarz

          • termit886
            Rider
            • 2012
            • 261
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez szand
            To dokończę co u mnie,
            Wróciłem po drugiej już reklamacji i jak już wcześniej pisałem dołożyli dodatkowe sprężyny,
            401 i 404 mm. kazałem sobie wpisać do książki serwisowej że dodatkowe sprężyny montowane są zgodnie z decyzją SAP.



            pierwsze sprężyny jakie założyli przy pierwszej reklamacji 1 biala 3 żółte.
            Jaki miałeś wymiar na tych oryginalnych springach po wymianie...?? Ja po zatankowaniu wczoraj do pełna baków(bo wyjeżdżam na wczasy) zmierzyłem i miałem wymiar 380mm.(1 x biała i 3 x żółta, więc widzę że trochę przysiadły, bo jak założyli to był 390mm bo mierzyłem.
            Co radzicie zgłaszać to jako drugą reklamację, czy narazie jeździć .....?????

            Komentarz

            • Maicroft
              Moderator
              S_OCP MemberModeratorr
              • 2004
              • 25757
              • Audi

              Zamieszczone przez kowal 2002
              Zamieszczone przez Maicroft
              Do mnie ida biala i pomarancza
              Dałem takie do 1.9 BXE i tył poszedł w górę z 375 na 400. Zobaczymy ile będzie po ułożeniu, ale koleś, który nim jeździ od nowości jest w szoku jaka jest teraz różnica w prowadzeniu auta ( myślał, że wymieniłem mu cała zawiechę z przodu i z tyłu ).
              Wzorowalem sie na tym co Ty podales, bo konfiguracja auta podobna. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, jak siadze po wakacjach to we wrzesniu znow uderze
              Spritmonitor.de

              Komentarz

              • gregors
                Drive
                • 2010
                • 95
                • Octavia II combi (1Z5)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Witam,
                u mnie po tygodniu od wymiany jedna strona 380 mm. Druga reklamacja w trakcie już po pomiarach w ASO. Jedyne co wkurza to ile czasu trzeba zmarnować w serwisie żeby walczyć o swoje i jeszcze z wielka łaska jest człowiek obsługiwany.
                Pozdrawiam GregorS

                Komentarz

                • termit886
                  Rider
                  • 2012
                  • 261
                  • Octavia II (1Z3)
                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                  Zamieszczone przez gregors
                  Witam,
                  u mnie po tygodniu od wymiany jedna strona 380 mm. Druga reklamacja w trakcie już po pomiarach w ASO. Jedyne co wkurza to ile czasu trzeba zmarnować w serwisie żeby walczyć o swoje i jeszcze z wielka łaska jest człowiek obsługiwany.
                  gregors a jakie ci założyli springi na pierwszej wymianie..? i czy pomiar robiłeś na pełnych bakach ??

                  bo mi założyli 1xbiała i 3 x żółta i po ośmiu dniach też mam 380mm.

                  ja drugą reklamację zgłoszę za dwa tygodnie jak wrócę z wczasów.

                  Komentarz

                  • gregors
                    Drive
                    • 2010
                    • 95
                    • Octavia II combi (1Z5)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    1x biała 3x żółta, 1/2 Pb i 4/4 LPG
                    Pozdrawiam GregorS

                    Komentarz

                    • lu5asz
                      RS
                      • 2011
                      • 2006
                      • Octavia II combi (1Z5)
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Zamieszczone przez termit886
                      bo mi założyli 1xbiała i 3 x żółta i po ośmiu dniach też mam 380mm.
                      No nie wierze!!!
                      Myslalem ,ze po zalozeniu nowych sprezyn problemu juz nie bedzie.A tu widze,ze zakladaja 1xbiala 3xzolta i klopot jest nadal- :evil:
                      Kondziu

                      OCP

                      Komentarz

                      • termit886
                        Rider
                        • 2012
                        • 261
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                        Zamieszczone przez lu5asz
                        Zamieszczone przez termit886
                        bo mi założyli 1xbiała i 3 x żółta i po ośmiu dniach też mam 380mm.
                        No nie wierze!!!
                        Myslalem ,ze po zalozeniu nowych sprezyn problemu juz nie bedzie.A tu widze,ze zakladaja 1xbiala 3xzolta i klopot jest nadal- :evil:
                        No ja też myślałem że będzie spokój a tu dupa... Jak wrócę za dwa tygodnie z wczasów to zgłaszam reklamację drugi raz i niech robią z tym co chcą byle by usunęli usterkę...
                        Mam tylko pytanie czy jak zgłaszaliście drugi raz reklamację to bezpośrednio w ASO tam gdzie wam zakładli te pierwsze czy wysyłaliście pismo do SAP...???

                        Komentarz

                        • szand
                          Classic
                          • 2011
                          • 16

                          Zamieszczone przez termit886
                          Zamieszczone przez szand
                          To dokończę co u mnie,
                          Wróciłem po drugiej już reklamacji i jak już wcześniej pisałem dołożyli dodatkowe sprężyny,
                          401 i 404 mm. kazałem sobie wpisać do książki serwisowej że dodatkowe sprężyny montowane są zgodnie z decyzją SAP.



                          pierwsze sprężyny jakie założyli przy pierwszej reklamacji 1 biala 3 żółte.
                          Jaki miałeś wymiar na tych oryginalnych springach po wymianie...?? Ja po zatankowaniu wczoraj do pełna baków(bo wyjeżdżam na wczasy) zmierzyłem i miałem wymiar 380mm.(1 x biała i 3 x żółta, więc widzę że trochę przysiadły, bo jak założyli to był 390mm bo mierzyłem.
                          Co radzicie zgłaszać to jako drugą reklamację, czy narazie jeździć .....?????

                          te sprężyny co widać to są po pierwszej reklamacji i tak jak wczesniej pisalem od razu było około 380 mm i na drugą reklamację dostałem dodatkowe , nie pisałem do SAP tylko do serwisu. troche skaplikowało się bo pierwszą reklamację składałem w serwisie ale nie tam gdzie kupowałem mimo to pierwszą wymianę wzieli na siebie, jednak drugą reklamację przyjeli załatwili dodatkowe sprężyny ale już nie chcieli wymienić gratis , zaproponowali 206 pln. odmówiłem i pojechałem do serwisu gdzie kupowałem, i oni dogadali się z poprzednim serwisem i przejeli spreżyny i zrobili dołożenie sprężyny gratis i teraz OK.

                          jeszcze jedna uwaga , rajdowcem nie jestem ale auto w mojej ocenie dużo lepiej trzyma się drogi na zakrętach, nie przechyla się jak na początku. i nie wydaje mi się wcale przez to mniej komfortowe, nawet lepiej jak już nie buja.

                          Komentarz

                          • termit886
                            Rider
                            • 2012
                            • 261
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Koledzy Ci którzy składali drugą reklamację napiszcie jakie wam tym razem springi dali, myślę że dostaniecie te dodatkowe tak jak Szand. Ja drugą reklamację też będę składał więc jestem ciekawy jak SAP do tego podejdzie czy da 1xbiały i 1 x pomarfańczowy czy wyśle te dodatkowe..??

                            Komentarz

                            • Maicroft
                              Moderator
                              S_OCP MemberModeratorr
                              • 2004
                              • 25757
                              • Audi

                              lu5asz, Bede mial zalozone to o jeszcze stopien wyzej, to dam znac, najwyzej namowisz ASO na zamienie takich samych
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              • termit886
                                Rider
                                • 2012
                                • 261
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                Zamieszczone przez szand
                                Zamieszczone przez termit886
                                Zamieszczone przez szand
                                To dokończę co u mnie,
                                Wróciłem po drugiej już reklamacji i jak już wcześniej pisałem dołożyli dodatkowe sprężyny,
                                401 i 404 mm. kazałem sobie wpisać do książki serwisowej że dodatkowe sprężyny montowane są zgodnie z decyzją SAP.



                                pierwsze sprężyny jakie założyli przy pierwszej reklamacji 1 biala 3 żółte.
                                Jaki miałeś wymiar na tych oryginalnych springach po wymianie...?? Ja po zatankowaniu wczoraj do pełna baków(bo wyjeżdżam na wczasy) zmierzyłem i miałem wymiar 380mm.(1 x biała i 3 x żółta, więc widzę że trochę przysiadły, bo jak założyli to był 390mm bo mierzyłem.
                                Co radzicie zgłaszać to jako drugą reklamację, czy narazie jeździć .....?????

                                te sprężyny co widać to są po pierwszej reklamacji i tak jak wczesniej pisalem od razu było około 380 mm i na drugą reklamację dostałem dodatkowe , nie pisałem do SAP tylko do serwisu. troche skaplikowało się bo pierwszą reklamację składałem w serwisie ale nie tam gdzie kupowałem mimo to pierwszą wymianę wzieli na siebie, jednak drugą reklamację przyjeli załatwili dodatkowe sprężyny ale już nie chcieli wymienić gratis , zaproponowali 206 pln. odmówiłem i pojechałem do serwisu gdzie kupowałem, i oni dogadali się z poprzednim serwisem i przejeli spreżyny i zrobili dołożenie sprężyny gratis i teraz OK.

                                jeszcze jedna uwaga , rajdowcem nie jestem ale auto w mojej ocenie dużo lepiej trzyma się drogi na zakrętach, nie przechyla się jak na początku. i nie wydaje mi się wcale przez to mniej komfortowe, nawet lepiej jak już nie buja.
                                Szand czy masz może kopie tego pisma gdzie zgłaszałeś drugi raz tą reklamację ... ?? Jak masz to czy możesz wysłać skana na maila?

                                Komentarz

                                • bruce
                                  Classic
                                  • 2010
                                  • 33

                                  Witam,
                                  Ja dziś złożyłem reklamację w Łodzi. Zabrali auto na 1,5 godziny i zapraszają na rozmowę.
                                  Na zleceniu w pozycji uwagi warsztatu wpisane: "Do wymiany sprężyny, jest 365 mm a powinno by 390 mm". Po czym doradca serwisowy mówi, że auto ma gaz i w takim razie odmawia wymiany. Mieli zabranie na którym powiedziano, że instalacja gazowa dodatkowo obciąża tylną oś i wymiana nie przysługuje. Ja na to, że dopuszczalna ładowność auta to 675 kg a butla 20 kg i gaz 40 kg dają razem 60 kg. Nie mam do człowieka pretensji bo mówił co mu kazano. Po baaardzo gorącej dyskusji obiecano wysłać reklamację do SAP i mam czekać 2-3 dni. Ale od razu usłyszałem, że pewnie zaproponują dodatkowe sprężyny i mój udział w kosztach 70%!!!!
                                  Panowie co robić? Pisać do SAP - macie namiar ? Może Auto Świat albo TVN Turbo? Gdzie w Łodzi potraktują sprawę poważnie?
                                  Dodam, że mam jedną kropę białą i jedną żółtą a diesel na salonie miał jedną białą i dwie żółte.

                                  Komentarz

                                  • pandzik
                                    RS
                                    • 2011
                                    • 2254
                                    • Seat

                                    bruce, Wszystko masz w wątku dokładnie opisane.

                                    Komentarz

                                    • TwoB
                                      L&K
                                      • 2011
                                      • 1086
                                      • Octavia II (1Z3)
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                      bruce, w którym ASO byłeś ?
                                      SATYNOWA O2 Tour
                                      Z pozdrowieniami
                                      Bartek

                                      Komentarz

                                      • leonn
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 2726
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        pandzik aleś koledze podpowiedział :roll:
                                        Fakt, było wiele razy ale....

                                        Zamieszczone przez bruce
                                        Na zleceniu w pozycji uwagi warsztatu wpisane: "Do wymiany sprężyny, jest 365 mm a powinno by 390 mm". Po czym doradca serwisowy mówi, że auto ma gaz i w takim razie odmawia wymiany. Mieli zabranie na którym powiedziano, że instalacja gazowa dodatkowo obciąża tylną oś i wymiana nie przysługuje.
                                        Przepraszam to jest gwarancja na nowe auto, czy nie? Co tutaj napisano --> http://www.skoda-auto.pl/oferta/auto-z-lpg to kłamstwo?
                                        Zamieszczone przez bruce
                                        Panowie co robić? Pisać do SAP - macie namiar ?
                                        Odczekaj te 2-3dni i jeśli ASO się nie odezwie lub otrzymasz odmowę naprawy, to napisz do SAP z ich formularza ---> http://www.skoda-auto.pl/kontakt
                                        Opisz całą sytuacje w ASO, uzasadnij z jakiego powodu kontaktujesz się z SAP, że masz obawy czy ASO w ogóle wysłało zapytanie w twojej sprawie do SAP i prosisz ich o zajecie stanowiska w twojej sprawie.

                                        Zamieszczone przez bruce
                                        Gdzie w Łodzi potraktują sprawę poważnie?
                                        Przypuszczam, że praktycznie w żadnym ASO w Polsce, nie zostaniesz obsłużony normalnie w tej sprawie. Walcz z tymi z którymi zacząłeś temat.

                                        [ Dodano: Sro 11 Lip, 12 02:33 ]
                                        Zamieszczone przez bruce
                                        Ale od razu usłyszałem, że pewnie zaproponują dodatkowe sprężyny i mój udział w kosztach 70%!!!!
                                        Nie ma mowy o żadnych kosztach, to ma być naprawa gwrancyjna!!!

                                        Komentarz

                                        • termit886
                                          Rider
                                          • 2012
                                          • 261
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez bruce
                                          Witam,
                                          Ja dziś złożyłem reklamację w Łodzi. Zabrali auto na 1,5 godziny i zapraszają na rozmowę.
                                          Na zleceniu w pozycji uwagi warsztatu wpisane: "Do wymiany sprężyny, jest 365 mm a powinno by 390 mm". Po czym doradca serwisowy mówi, że auto ma gaz i w takim razie odmawia wymiany. Mieli zabranie na którym powiedziano, że instalacja gazowa dodatkowo obciąża tylną oś i wymiana nie przysługuje. Ja na to, że dopuszczalna ładowność auta to 675 kg a butla 20 kg i gaz 40 kg dają razem 60 kg. Nie mam do człowieka pretensji bo mówił co mu kazano. Po baaardzo gorącej dyskusji obiecano wysłać reklamację do SAP i mam czekać 2-3 dni. Ale od razu usłyszałem, że pewnie zaproponują dodatkowe sprężyny i mój udział w kosztach 70%!!!!
                                          Panowie co robić? Pisać do SAP - macie namiar ? Może Auto Świat albo TVN Turbo? Gdzie w Łodzi potraktują sprawę poważnie?
                                          Dodam, że mam jedną kropę białą i jedną żółtą a diesel na salonie miał jedną białą i dwie żółte.
                                          Powiem ci tak, ewidentnie gość chce cię spławić żeby nie ponieść żadnych kosztów. Ja złożyłem reklamacje i gość bez żadnych zbędnych gadak zrobił pomiary i wysłał informację do SAP, po czym dostałem odpowiedź odmowną ,ale wysłał to jeszcze raz i wreszczie reklamację uznali i przysłali springi na wymianę. Ale musisz trafić na gościa któremu bedzie się chciało to załatwić.Powiedź im że co ich obchodzi instalacja LPG jak problem ze sprężynami dotyczy także samochodów bez LPG (poczytaj dokładnie ten wątek to zobaczysz ilu kolegów zgłaszało reklamację i nie mają LPG)

                                          Komentarz

                                          • Maicroft
                                            Moderator
                                            S_OCP MemberModeratorr
                                            • 2004
                                            • 25757
                                            • Audi

                                            bruce, Podstawowa sprawa to ten gaz to Ty montowales czy oni wcisneli to do auta w gratisie.

                                            Zamieszczone przez bruce
                                            Dodam, że mam jedną kropę białą i jedną żółtą a diesel na salonie miał jedną białą i dwie żółte.
                                            U Ciebie tyl wisi, a w tej salonowej jak pojezdzi tez bedzie wisial :lol:
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz

                                            • bruce
                                              Classic
                                              • 2010
                                              • 33

                                              Dzięki Panowie za odpowiedzi,
                                              Dosłownie godzinę temu zadzwonił doradca serwisowy od Bednarka.
                                              I gadka: Nie mam dla pana dobrych wiadomości. Nie wysłaliśmy reklamacji do SAP bo nasz dział reklamacji wie że nie będzie uznana, ponadto rozmawiałem też z kierownikiem i odmówił. Proszę się zgłosić do ASO gdzie kupił Pan auto i montował gaz. My nic nie możemy poradzić. A dodam że sami mi wpisali w zleceniu - sprężyny do wymiany. Jak mu mówiłem że to nie reklamacja gazu a zawieszenia to on znów od początku i tak w kółko...szkoda kasy na telefon.
                                              Fajna socjotechnika - jak mają klienta który robi dym to mu mówią, że tylko dla pana wyślemy, zrobimy, będzie ok itd. Jak już ostygniesz to dzwonią dzień później że niestety, że bardzo im przykro. Jak nawet gość znów się zagotuje to przez telefon już jest łatwiej. Muszę to zastosować u siebie w firmie
                                              Napisałem do SAP przez formularz i doniosłem na tego syna kobiety nieczystej. Trzeba omijać Bednarka w Łodzi na Szczecińskiej szerokim łukiem, omijać.

                                              Komentarz

                                              • termit886
                                                Rider
                                                • 2012
                                                • 261
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Zamieszczone przez bruce
                                                Dzięki Panowie za odpowiedzi,
                                                Dosłownie godzinę temu zadzwonił doradca serwisowy od Bednarka.
                                                I gadka: Nie mam dla pana dobrych wiadomości. Nie wysłaliśmy reklamacji do SAP bo nasz dział reklamacji wie że nie będzie uznana, ponadto rozmawiałem też z kierownikiem i odmówił. Proszę się zgłosić do ASO gdzie kupił Pan auto i montował gaz. My nic nie możemy poradzić. A dodam że sami mi wpisali w zleceniu - sprężyny do wymiany. Jak mu mówiłem że to nie reklamacja gazu a zawieszenia to on znów od początku i tak w kółko...szkoda kasy na telefon.
                                                Fajna socjotechnika - jak mają klienta który robi dym to mu mówią, że tylko dla pana wyślemy, zrobimy, będzie ok itd. Jak już ostygniesz to dzwonią dzień później że niestety, że bardzo im przykro. Jak nawet gość znów się zagotuje to przez telefon już jest łatwiej. Muszę to zastosować u siebie w firmie
                                                Napisałem do SAP przez formularz i doniosłem na tego syna kobiety nieczystej. Trzeba omijać Bednarka w Łodzi na Szczecińskiej szerokim łukiem, omijać.
                                                To jedź tam gdzie kupiłeś auto , bo mnie dwa serwisy tez tak olały ponieważ Aso płaci za springi i musi dać człowieka który to wymieni a to dla nich straty, więc jak Ci nie sprzedali samochodu to mają to w dupie... Nie powinno tak być ale niestety tak jest.Ja pojechałm tam gdzie kupiłem samochód i nie było problemu

                                                Komentarz

                                                • bruce
                                                  Classic
                                                  • 2010
                                                  • 33

                                                  A skąd wiesz, że ASO płaci za springi. Powinno być raczej odwrotnie, springi przysyła SAP a ASO montuje w ramach gwarancji. Nic z tego nie rozumiem - dlaczego w ogóle ASO ma za coś płacić?

                                                  Komentarz

                                                  • szand
                                                    Classic
                                                    • 2011
                                                    • 16

                                                    Zamieszczone przez termit886
                                                    Zamieszczone przez szand
                                                    Zamieszczone przez termit886
                                                    Zamieszczone przez szand
                                                    To dokończę co u mnie,
                                                    Wróciłem po drugiej już reklamacji i jak już wcześniej pisałem dołożyli dodatkowe sprężyny,
                                                    401 i 404 mm. kazałem sobie wpisać do książki serwisowej że dodatkowe sprężyny montowane są zgodnie z decyzją SAP.



                                                    pierwsze sprężyny jakie założyli przy pierwszej reklamacji 1 biala 3 żółte.
                                                    Jaki miałeś wymiar na tych oryginalnych springach po wymianie...?? Ja po zatankowaniu wczoraj do pełna baków(bo wyjeżdżam na wczasy) zmierzyłem i miałem wymiar 380mm.(1 x biała i 3 x żółta, więc widzę że trochę przysiadły, bo jak założyli to był 390mm bo mierzyłem.
                                                    Co radzicie zgłaszać to jako drugą reklamację, czy narazie jeździć .....?????

                                                    te sprężyny co widać to są po pierwszej reklamacji i tak jak wczesniej pisalem od razu było około 380 mm i na drugą reklamację dostałem dodatkowe , nie pisałem do SAP tylko do serwisu. troche skaplikowało się bo pierwszą reklamację składałem w serwisie ale nie tam gdzie kupowałem mimo to pierwszą wymianę wzieli na siebie, jednak drugą reklamację przyjeli załatwili dodatkowe sprężyny ale już nie chcieli wymienić gratis , zaproponowali 206 pln. odmówiłem i pojechałem do serwisu gdzie kupowałem, i oni dogadali się z poprzednim serwisem i przejeli spreżyny i zrobili dołożenie sprężyny gratis i teraz OK.

                                                    jeszcze jedna uwaga , rajdowcem nie jestem ale auto w mojej ocenie dużo lepiej trzyma się drogi na zakrętach, nie przechyla się jak na początku. i nie wydaje mi się wcale przez to mniej komfortowe, nawet lepiej jak już nie buja.
                                                    Szand czy masz może kopie tego pisma gdzie zgłaszałeś drugi raz tą reklamację ... ?? Jak masz to czy możesz wysłać skana na maila?
                                                    Nie pisałem żadnych pism wszystko załatwiłem "na gebe".

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...